Giannakopoulos: “EuroLeague Yönetiminden Ayrılanlar O Kadar Başarısızdı ki Gelişim Zor Olmayacak”

By John Rammas/ [email protected]

Turkish Airlines EuroLeague’de yeni sezonun başlamasına kısa süre kala ekipler 4. Pavlos Giannakopoulos Turnuvası’nda karşı karşıya gelecek.

Panathinaikos‘un ev sahipliğinde gerçekleşecek olan organizasyon öncesinde kulübün başkanı Dimitris Giannakopoulos açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde EuroLeague’de Jordi Bertomeu görevden ayrılmış ve Dejan Bodiroga başkanlığa seçilirken CEO görevine de Marshall Glickman getirilmişti.

Dimitris Giannakopoulos, EuroLeague’de yaşanan bu değişim süreciyle ilgili konuşurken, “Genellikle değilikler iyi olur. Umarım Dejan Bodiroga, EuroLeague’e seviye atlatabilir ve oyunculuk döneminde yaptığı gibi tarih yazabilir. Tabi bunları söylemek için çok erken. EuroLeague yönetiminden ayrılanlar başarılı olamadılar. Bu nedenle kim gelirse gelsin gelişim zor olmayacaktı. Ancak bekleyip görmeliyiz” değerlendirmesini yaptı.

Giannakopoulos yeni yönetime başarılar dilerken, “EuroLeague’in yeni yönetimi ve ekibine başarılar diliyorum. Takımlar olarak onlara destek olmalıyız. Son 20 yıla kıyasla daha iyi hale gelmek için onları desteklemeliyiz” dedi.

Cuma günü başlayacak olan Pavlos Giannakopoulos turnuvasınta temsilcimiz Anadolu Efes de yer alacakken Panathinaikos, Maccabi Tel Aviv ve Olimpia Milano karşı karşıya gelecek.

You may also like...